Ankara Boşanma Avukatı

Ankarada İyi Bir Avukat Bulmak

İyi bir boşanma avukatı düşüncelerinizi farketmelidir. Boşanma davası oldukça zor bir süreçtir. Bundan dolayı dava süresince size destek olacak bir avukat bulmanız ön şarttır. Peki en iyi bir ankara boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Bununla birlikle davanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?

Bu arada boşanma davası ne şekilde açılır ona da dokunalım. Boşanma davaları iki tarzda açılabilir. Eğer taraflar evliliği bitirme konusunda anlaşmışlarsa aile mahkemesine başvurmaları durumunda anlaşmalı olarak ayrılabilirler. Anlaşmalı şekilde boşanmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının minimum bir sene sürmüş olması gerekmektedir. Eğer evlilik bir seneden daha az devam etmiş ise taraflar anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırmak için müracaat edemezler. Bu durumda çekişmeli şekilde başvuruda bulunmak durumundadırlar. Anlaşmalı olarak evliliği sonlandırmak için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma protokolü sunmaları gerekmektedir. Bu mutabakat metninin bir avukat tarafından kaleme alınması faydalı olacaktır. Bunun ardından taraflar mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli biçimde boşanmak için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç vardır. Bu ayrılma sebebinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gereklidir. Ayrıca boşanma sebebinin ispatlanması lazım gelir. Boşanma davalarında davayı açan eş iddialarını her türlü delille ispatlayabilir. Mesela resimler delil olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davası baya uzun sürmektedir. Davayı hızlandırmak için bir avukattan yardım alınmalıdır.Boşanma Avukatı asla aklımıza iyi çağrışımlar getirmez. Bunun sebebi tecrübelerimiz olabilir mi? Avukatların neredeyse hepsi insanlık düzeyini daha Bu Sayfayı Ziyaret Edin iyi hale getirmek sebebiyle karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Bir çok avukat , boşanma avukatı olmaya para sebebiyle başlamıştır. Bu nedenle Ankarada boşanma avukatınızı belirlerken iyi araştırma yapmalısınız.

Fazlasıyla avukat var. Doğru boşanma avukatını ne şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatı seçerken en iyi çözüm arkadaşlarınızın tavsiyesidir. Diğer bir seçenek ise internetten detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu şekilde boşanma avukatınıza karar verecekseniz bulduğunuz boşanma avukatını öneren siteler de aynı yolla bulacaksınızdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ankara Boşanma Avukatı”

Leave a Reply

Gravatar